A távfűtés 70%-át a 80-as években állították át termálfűtésre. A munkát a Geothermál Kisszövetkezet végezte.
A távfűtés 80%-át a 80-as években állították át termálfűtésre. A munkát a Geothermál Kisszövetkezet végezte.
A távfűtés 90%-át a 80-as években állították át termálfűtésre. A munkát a Geothermál Kisszövetkezet végezte.
A távfűtés teljes egészét a 80-as években állították át termálfűtésre. A munkát a Geothermál Kisszövetkezet végezte.
A távfűtés egy részét a 80-as években állították át termálfűtésre. A munkát a Geothermál Kisszövetkezet végezte. A 80-as években Hódmezővásárhelyen folytak a legkomolyabb geotermikus kísérletek hazánkban. Az izlandi-magyar geotermális együttműködés legfőbb terepe volt a település hazánkban.
A miskolci geotermikus fűtési rendszert 2013-ban adták át. A 95, illetve 105 °C kifolyási hőmérsékletű termálvíz 1514, illetve 2305 m mélységű termelőkutakból kerül a felszínre, a kutak maximális hozama 150 l/s, hőkapacitása 70 MW. 3 visszasajtoló kút tartozik a rendszerhez 1058, 1093, illetve 1737 m mélységgel, ezek nyelőkapacitása 1600-7000 l/perc. A mályi kitermelő kutakat, a kistokaji hőközpontot és visszasajtoló kutakat, valamint a Miskolc belterületén található Avasi és Tatár utcai Hőközpontokat több tíz km hosszúságú vezetékrendszer köti össze. A teljes rendszer beruházási költsége közel 25 millió euró volt. A megvalósulás nagyrészt pályázati forrásokból történt meg.
A távfűtés egy részét a 80-as években állították át termálfűtésre. A munkát a Geothermál Kisszövetkezet végezte.
A távfűtés egy részét a 80-as években állították át termálfűtésre. A munkát a Geothermál Kisszövetkezet végezte.
A várost - többek között - a geotermális energiahasznosítás teszi mintatelepüléssé. 30 évvel ezelőtt fúrták az első kutat, 1993-ban indult el az energetikai hasznosítás. Jelenleg 18 km hosszúságú termál vezetékrendszerrel, 3 kúttal és egy visszatápláló kúttal, 6 hőközponttal rendelkeznek, így 3,2 millió m3 földgázt vált ki évente 35 fogyasztási pontján - többek között intézményekben, lakóparkokban, gyárakban és üvegházban. A fejlesztés napjainkban is folyamatos a településen.
1992-ben termelési-visszasajtolási kísérletet folytattak Szeged- Felsővároson. 1995-ben kiépítették ugyanitt a visszasajtolásos hasznosító rendszert - PHARE támogatásból - mely az első teljesen zárt technológia alkalmazását jelentette Magyarországon! A homoktartalom kiszűrését szintén megoldották.
További települések feltöltése folyamatos...
2016-10-11 |
|