Általános ismertetés hangzik el a függőleges tengelyű, többlépcsős centrifugál szivattyúk vízbe merülő típusáról, amit röviden búvárszivattyúnak nevezünk. Szó lesz többek között a jelleggörbéről, a szükséges beépítési mélységről, az NPSH értékről, a kavitációról, a frekvenciaváltós szabályozásról, a frekvencia és a teljesítményfelvétel összefüggéséről, a minimális fordulatszámról, a kimeneti (színusz) szűrőről és a motorhűtésről.
Esettanulmányi szinten bemutatunk termálvizes búvárszivattyú alkalmazásokat három településen. Ismertetjük az üzemi körülményeket, a tapasztalatokat, a meghibásodásokat, és választ keresünk pl. arra kérdésre, hogy a gyártói tiltás ellenére miként működhetett egy szivattyú 21 Hz-es fordulatszámon 90°C-os környezetben folyamatosan csaknem 5 éven át.
Bemutatjuk az olajipar által extrém körülményekre tervezett szivattyúk felépítését, illetve a felszínről tengellyel hajtott ún. hossztengelyes gépek kialakítását, előnyüket és hátrányukat a merülő szivattyúkhoz képest.
Ismertetjük a hőszivattyút, mint temodinamikailag egy hűtési körfolyamatot megvalósító eszközt, ami alkalmas arra, hogy használhatatlanul alacsony hőmérsékletű energiából értékes hőmérsékletű energiát készítsen. Kitérünk a jósági tényező (COP) lényegére, kiszámítására, és hogy miként tudjuk azt gyorsan és egyszerűen megbecsülni. Bemutatunk egy lehetséges kertészeti alkalmazást lehűlt termálvízből történő további energianyeréssel.
Előadás hangzik el arról, hogy milyen fizikai elv alkalmazásával milyen mérőműszerrel lehet(ne) megmérni a gázos termálvizek víztartalmát. Foglalkozunk még a termálkutak vízszintmérési problémájával, néhány helyszíni tapasztalat bemutatásával.
Rövid előadás szól majd a csaknem 3 évtizede folyó folyamatos fejlesztés főbb állomásairól, eredményeiről, tapasztalatairól, majd buszos kirándulással megtekintünk néhány fontosabb létesítményt.
A rendezvény helyszíne: Veresegyház
A rendezvény időpontja: 2016-11-10
A rendezvény linkje: Itt >>
^ Ugrás az oldal tetejére ^
|